A 66. Nemzeti vitorlázórepülő bajnokság Dunaújvárosban. Az idén rekordszámú versenyző vett részt két kategóriában ezen a versenyen.
A vitorlázórepülők a felszálló légmozgásokat használják arra, hogy emelkedjenek és aztán a következő alkalmas felhőt egy siklással érjék el. Ilyen módon a napi feladat egy megfelelően hosszú útvonalból áll, amelyen minden versenyző végig repül és az elért sebesség alapján egy pontrendszerrel értékelik a teljesítményt.
Az elért pontszámok alapján díjazzák a napi és az összesített nyerteseket.
A napi feladatok 200-540 km között változtak.
A 8 napos versenyen 6 napon át volt versenyszám, így ezt egy jó versenynek tekinthetjük. A rendezők mindent megtettek, hogy a 62 versenyző megfelelő körülmények között tudjon versenyezni.
A Dunaújvárosi reptér rendelkezik minden szükséges infrastruktúrával, hogy hasonló versenyeket lehessen rendezni. A hely fekvése alapján egy kitűnő sportreptér, ahonnan számos irányba lehet versenyszámot kialakítani.
A két kategória eredményei így alakultak:
Néhány szám, amely esetleg jellemezheti a verseny méretét és az elért eredményeket:
63 versenyző nevezett. Összesen közel 110.000 Km-t repültek, közel 1100 órát töltöttek a levegőben.
A leghosszabb feladat 544 km volt, amelyet az Open kategóriában írtak ki és minden résztvevő megrepülte.
A legnagyobb átlagsebességet Szabó Péter érte el 351 km-es távolságon, ami 146.44 Km/óra volt.
A verseny jó alkalom volt, hogy a legjobbak összemérjék tudásukat. Biztató a jövőre nézve, hogy az átlagosan 20-30 éves gépek mellett 6 olyan pilóta volt, amelyik a világon legjobbnak tartott JS3-as típussal versenyzett.
Az is biztató, hogy Dunaújvárosban a Dunaferr Repülő klub és a reptér üzemeltetője egyre jobb feltételekkel várja a repülni vágyókat.
FAI kategória nyertesei
Open Mix kategória nyertesei – (2-3 holtverseny)
A versenyről az aerosport augusztusi adásában láthattak összefoglalót:
Szöveg: Tóth Imre, Dunafer Repülő Klub, szóvivő
Fotó: www.aerosport.hu